Tagi

Wszyscy fani wędkowania znajdą na Bałtyku coś dla siebie. Zarówno Ci, którzy marzą o morskiej wyprawie i połowach dorsza, jak i tacy którzy chcieliby połowić z brzegu. Ci pierwsi powinni rozejrzeć się za oferta zorganizowanych rejsów na dorsza. Nie brakuje wypraw, które wyruszają z portu w Kołobrzegu.

rejsy wędkarskieW ramach takiej morskiej wyprawy jak  wędkarstwo morskie Kołobrzeg organizatorzy zapewniają już wszystko, łącznie ze sprzętem wędkarskim i wyżywieniem. Wszak taki rejs trwa cały dzień. Warto więc pomyśleć o prowiancie.

Wszystko jest oczywiście uzależnione do pogody. Jeśli ta dopisze, wyrusza się z portu o poranku i wraca dopiero wieczorem. Już po kilkudziesięciu minutach jest się na morzu i można rozpocząć połów. Wszystkie złowione ryby stają się własnością łowiącego. Inną ciekawą opcją jest wybranie się w okresie wiosennym na wyspę Bornholm i łowienie z brzegu.

Tu również można skorzystać z możliwości wybrania się większą grupą z przewodnikiem i doświadczonymi wędkarzami. To dobra opcja, jeśli nie ma się doświadczenia w takich morskich wyprawach. Organizatorzy nierzadko zapewnią sprzęt wędkarski albo podpowiedzą co warto zabrać ze sobą a co lepiej kupić na miejscu.

Pomogą również w znalezieniu odpowiedniego miejsca na połowy. Jeśli jest się na Bornholmie po raz pierwszy, często ciężko je znaleźć. W czasie takich wypraw nie trzeba się również martwić o nocleg. Bardzo często w cenie są również świetnie wyposażone a nawet luksusowe domki.

Reklamy